Kondensaatkatlad

Tuntud Saksa küttekatelde tootja Junkers pakub juba neljandat aastat Balti riikides kõige progressiivsemaid tehnoloogiaid – kondensatsioonikatlaid. Nende katelde 2001. aasta toodangu programmi lülitamise põhieesmärgiks oli tutvustada kliente uusimate ja kaasaegseimate Junkersi kütteseadmetega. Nende katelde konstruktsioon ja seega ka tehnilised võimalused erinevad tunduvalt traditsioonilistest küttekatelde mudelitest.

Kondensatsiooni printsiipi kasutavad seadmed võimaldavad ära kasutada soojust, mis tavaliselt eraldub suitsugaasidega. Suitsugaaside temperatuuri alandamisel ning neis oleva veeauru kondenseerimisel saadakse täiendavat soojust, mis juhitakse küttesüsteemi. Selle tehnoloogia kasutamine maagaasi põletamisel suurendab katla kasutegurit 11%.

Kondensatsioonikatlad on säästlikud ja ökoloogilised ning vastavad kõige rangematele Euroopa Liidus kehtestatud seadmete ja ümbritseva keskkonna ohutuse nõuetele. Nende ehituses on kasutatud kõige kaasaegsemaid ja efektiivseimaid lahendusi, näiteks alumiiniumi-ränisulamist soojusvahetit ja silindrilist roostevabast terasest põletit. Junkers tunneb põhjendatud uhkust oma kondensatsioonikateldes kasutatud soojusvaheti üle, sest sellel on roostevabast terasest soojusvahetiga võrreldes mitu olulist eelist.

Esiteks on kümne protsendi räniga legeeritud alumiiniumil suurepärane soojusjuhtivus (150 W/m x K) ja plastilisus. Alumiinium juhib soojust roostevabast terasest kümme korda paremini, sellepärast võib veekanali seinte paksus olla isegi kuus millimeetrit. Ligikaudu samasuguse tulemuse saavutamiseks peavad roostevabast terasest soojusvaheti seinad olema 0,8 mm paksud, sest teras juhib soojust tunduvalt halvemini.

Teiseks valatakse alumiiniumi–ränisulamist soojusvaheti ühes tükis. Selle konstruktiivset lahendust saab suuruselt, kanali seinte paksuselt ja kauguselt sobitada optimaalselt mis tahes tingimustega, tagades peale hea soojusjuhtivuse ka kondensatsiooniseadme optimaalse kasuteguri. Roostevabast terasest toodetel on keevituskohad korrosioonile eriti tundlikud. Punktkorrosiooni tagajärjel tekivad soojusvahetisse augud, mis põhjustab vee leket kütteseadmes.

Praegu on Junkersi kondensatsioonikatlad saavutanud alatise koha Balti riikide turul. Klientide usalduse on kondensatsioonikatlad võitnud peamiselt tänu hoolsalt välja töötatud konstruktsioonile ja suurele lisatarvikute valikule.

Junkers kõige laiemat kondensatsioonikatelde ja nende tarvikute valikut – alates korteritele või väikestele eramajadele mõeldud 22 kW seadmetest kuni 90 kW kateldest korterelamutele või tööstushoonetele. Katlakaskaadide abil on neid võimsusi võimalik mitmekordistada.

Junkersi pakutav kondensatsioonikatelde seeria CerapurComfort, CerapurMAXX, CerasmartModul, CerapurSmart ja CERASMARTMODUL-Solar paistab silma eriti kõrge kasuteguri ja madala heitgaasikoguse poolest (vastab täielikult Blauer Engeli* nõuetele). Need katlad sobivad eriti hästi tööks madalal temperatuuril, näiteks põrandakütteks.

Blauer Engel – kvaliteedimärk, mis kinnitab toote sõbralikkust ümbritseva keskkonna suhtes.